איך הפסקתי לשנוא והתחלתי לאהוב את ג'סטין טימברלייק

פורסם במקור ב"NRG מעריב" לרגל עליית "הרשת החברתית" ב-29.10.2010, ומפורסם שוב לרגל "מורה רעה", "ידידים פלוס" ו"עולם הזמן" – שהם לא "הרשת החברתית", אבל הם לא רעים.

בראשית, אני שנאתי את ג'אסטין טימברלייק והוא לא ידע מי אני. היום היוצרות התהפכו – אני מחבב את ג'אסטין. הוא עדיין לא יודע מי אני.

הסיבה לטינה המקורית שלי כלפי ג'אסטין היא די פרוזאית. כמו שקורה הרבה פעמים, מאוריה-דוד-ובת שבע ועד קתרין-ז'יל-וזים, היתה מעורבת בזה בחורה, ששנינו היינו מאוהבים בה. קראו לה בריטני ספירס, ורק אחד מאיתנו יכול היה לזכות בה. ג'אסטין, שהיה לו על פני יתרון משמעותי – הוא באמת הכיר אותה – זכה. אני נטרתי טינה.

תוריד ממנה את הידיים!

מכיוון שאני לא טיפוס נוטר טינה, זה לא יכול היה להחזיק למשך זמן רב. אבל ג'אסטין לא עשה סימנים של קניית אהדתי. אמנם הוא נפטר מלהקת הבנים הנלעגת, אבל נותרו בו מספיק אלמנטים שלא היו יכולות לקנות נקודות אצלי. העבודה היתה קלה – היה פשוט יותר ללעוג לג'אסטין מאשר לאהוב אותו. יש לו קול גבוה, הוא מתלבש בסטייל ורוקד טוב כמו בחורה. מה יש לאהוב פה?

אבל השנים חלפו. ג'אסטין ואני התבגרנו. למדנו לקבל האחד את האחר (במקרה הזה הביטוי עובד כפשוטו, בכיוון אחד). ג'אסטין השתנה לנגד עיני, התפתח, גיבש פרסונה. בריטני היא כבר מזמן סחורה פגומה, והגיע הזמן להשאיר את העבר מאחור. דיס ג'אסט אין: אני מחבב את הבחור הזה. למה? כי כל הסימנים מצביעים שהבחור פשוט קול.

מפני שגם השחורים אוהבים אותו

להיות לבן ולקבל את האהדה של השחורים, ועוד במגרש שלהם, זה לא עניין של מה בכך. כמה אמינם אתם מכירים? ואם השחורים אוהבים את ג'אסטין, כנראה שהוא עושה משהו נכון. טימבלנד חבר שלו (ובמידה רבה האיש שהכניס אותו אל השבט השחור עם צלילי ה-R&B של אלבומו הראשון), הוא התארח אצל הבלאק אייד פיז, סנופ דוג, 50 סנט וליל וויין, וג'ימי פאלון (הלבן) הזמין אותו לתמצת את ההיסטוריה של הראפ בקטע נהדר בתוכנית הלילה שלו (בליווי להקת ההיפ הופ הרוטס). בלוגר ההיפ הופ ביירון קרופורד קיים ב-2008 משאל ובו נבחר טימברלייק לאמן הלבן האהוב ביותר על שחורים, בהפרש עצום. ואם השחורים אוהבים אותך – כנראה שאתה מגניב.

"ואז אתה מתכופף קצת ועושה ככה עם היד, כמו סקרצ'ינג". טימבו מדריך

בגלל שב"סאטרדיי נייט לייב" מתים עליו

ג'אסטין כבר הפך לאורח קבוע בתוכנית המערכונים. הוא הופיע בה לראשונה ב-2003, כשמתח את אשטון קוצ'ר, ומאז חזר שוב ושוב לתוכנית, כמנחה, כזמר אורח ובתפקיד עצמו. טימברלייק הופיע בתוכנית כבר 10 פעמים, מהן 3 פעמים כמנחה. רק פעם אחת, אגב, הוא הופיע כזמר (עיסוקו המקורי, להזכירכם). הוא עדיין לא מזנב באלק בולדווין, ובכל זאת, ברור שברוקפלר 30 אוהבים את ג'אסטין. הוא הופיע בגרסה הגברית של התוכנית ל"Single Ladies" לצד ביונסה, גילם את חבר הבי ג'יז רובין גיב (לצד ג'ימי פאלון כאחיו, בארי), וכמובן כיכב בלהיט היוטיוב של אנדי סאמברג, "Dick in a Box", שהוביל לשורה שלמה של להיטים ביזאריים דומים. "Dick in a Box" (זו המתנה שמבקשים להעניק סאמברג וטימברלייק לאהובותיהן), שבעצם קנה לטימברלייק אזרחות כבוד בתוכנית, הוכיח שהוא גם מסוגל לצחוק על עצמו ועל בלדות ה-R&B המתקתקות, בפרודיה שאף שודרה בתחנות רדיו כסינגל לא רשמי של ג'אסטין.

בגלל שהוא הכניס לפרינס

ג'אסטין התחיל את קריירת הסולו שלו בקולות של מייקל ג'קסון ב"Justified", והמשיך אותה בקולות של פרינס ב"FutureSex/LoveSounds". אבל פרינס לא ראה את בואו של הטוען לכתר בעין יפה. ג'אסטין טען שהוא מחזיר את ה"סקסי" ב"SexyBack", ופרינס הודיע בתגובה שה"סקסי" מעולם לא הלך לשומקום. את התשובה הניצחת שלו שמר ג'אסטין לסינגל של טימבלנד, "Give it to me", בו התארח לצד נלי פורטאדו. בין השאר ירה שם טימברלייק לעבר פרינס "קשה לשמוע אותך מכל כך גבוה", "חסרת לנו בטבלת הלהיטים בשבוע שעבר. לעזאזל, נכון, לא היית שם", ו"אם הסקסי לא עזב, למה כולם שומעים את החומר שלי?" (בתרגום מאוד חופשי). זו היתה תגובה טימברלייקית לא עתירת קלאס אך שנונה, ובמגרש הנכון – זה המוסיקלי. יתרון טימברלייק.

בגלל האקסיות

ג'אסטין התחיל אמנם את הקריירה הרומנטית שלו עם בריטני, ממנה נפרד לאחר כשנתיים (והתוודה על הדמעות שהזיל על הכר בלילות), אבל משם רק המשיך ונסק. שמו נקשר גם לפרגי מה"בלאק אייד פיז" (לפי השמועות, הם יצאו כשהוא היה בן 16 והיא בת 22), ג'נה דיוואן ("סטפ אפ") ואליסיה מילאנו. אבל הקשר המשמעותי היה עם קמרון דיאז, בזרועותיה בילה ג'אסטין כחמש שנים. כשהשניים נפרדו ב-2007, לא לקח לג'אסטין זמן רב עד שאיתר מקום במיטתה של ג'סיקה בייל. לאחרונה צצו שמועות על פרידה אפשרית של הזוג, לאחר שדיאז הביאה את טימברלייק לסרטה החדש "Bad Teacher", והשניים נצפו – תחזיקו חזק – צוחקים יחד על הסט. מה שבטוח, החיים מחייכים לג'אסטין, שמצליח לעשות כפי הנראה עבודה טובה גם במישור הרומנטי: להקרין מחויבות ורצינות מחד, ולהחליף מגה בייב אחת באחרת מאידך.

סקסי נבר לפט, ביץ'

בגלל הסרטים

ג'אסטין טימברלייק – זמר, זוכרים? – הוציא בסך הכל שני אלבומים, האחרון שבהם ב-2006. הוא עדיין מופיע, ומשתתף בשניים-שלושה סינגלים מדי שנה, אבל ברור שהקריירה המוסיקלית עברה לניוטרל. לעומת זאת, טימברלייק נותן פול גז בתעשיית הסרטים. כילד-כוכב מ"מועדון מיקי מאוס" הוא החל להופיע בסרטים כבר בסוף שנות התשעים, אך את הכניסה שלו להוליווד ככוכב החל ב-2005. זה החל ב"אדיסון" הכושל, אך כבר ב-2006 הפגין טימברלייק את ניצוצות הכריזמה שלו ב"אלפא דוג", והמשיך ל"Southland Tales" המדובר של ריצ'ארד קלי, "Black Snake Moan" ו"שרק השלישי", בו דיבב את המלך ארתור הצעיר. ההופעה שלו ב"הרשת החברתית" של דייויד פינצ'ר בתפקיד מייסד "נאפסטר" שון פארקר, הבחור הקול היחיד בין כל הגיקים, מציגה לא רק את השארם והסטאר קוואליטי של טימברלייק, אלא גם את העובדה שמדובר באמת בשחקן טוב (הדיבורים על מועמדות לאוסקר משנה אולי מוקדמים, אך לא מופרכים). אם "יוגי בר" לא יעצור את הרכבת (ולמרות המבוכה, זה כנראה לא יקרה), טימברלייק עשוי להפוך לכוכב הוליוודי מן המניין. אולי אפילו יוכל לקרוא תגר בעוד שנים אחדות על מעמדו של לאונרדו דיקפריו כנער הזהב ההוליוודי, מי יודע?

צדקה

על בראנג'לינה, ג'ורג' קלונו ובונו אולי שומעים יותר, אבל הכוכב שגייס את סכום התרומות הגבוה ביותר לצדקה ב-2009 היה ג'אסטין טימברלייק – הוא גייס מעל לתשעה מיליון דולרים עבור רשת בתי חולים לילדים. בנוסף, הוא אוסר על שימוש בפרוות בקו האופנה שלו, מרים מופעי צדקה ועוזר לזקנות לחצות את הכביש. אי אפשר עליו.

להשאיר תגובה

הזינו את פרטיכם בטופס, או לחצו על אחד מהאייקונים כדי להשתמש בחשבון קיים:

הלוגו של WordPress.com

אתה מגיב באמצעות חשבון WordPress.com שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת גוגל פלוס

אתה מגיב באמצעות חשבון Google+ שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Twitter

אתה מגיב באמצעות חשבון Twitter שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

תמונת Facebook

אתה מגיב באמצעות חשבון Facebook שלך. לצאת מהמערכת /  לשנות )

w

מתחבר ל-%s